O autorze
Magdalena Sapińska, lat 39, rodowita Warszawianka

Posiadam dyplom licencjata z ekonomii oraz magistra z finansów na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyłam także studia MBA.

Swoje długoletnie doświadczenie zdobywałam pracując w branży budowlanej i farmaceutycznej, gdzie piastowałam najwyższe stanowiska związane z finansami, w tym członka zarządu i członka rady nadzorczej.

Przez cztery lata prowadziłam również własną działalność gospodarczą (biuro rachunkowe i doradztwo finansowe). Jest to cenna wiedza w kontekście zmagań przedsiębiorcy z biurokracją państwową oraz niejasnymi przepisami.

Przez kilka lat byłam związana ze stowarzyszeniem Europejska Federacja Doradców Finansowych. Podejmowane działania miały na celu uregulowanie roli doradztwa finansowego oraz zwrócenie uwagi na nierzetelnych doradców, tzw. sprzedawców kredytów. Jako członek komisji ds. PR promowałam stowarzyszenie na arenie europejskiej.

W swoim dorobku zawodowym mam również współpracę z Gazetą Prawną. W roli eksperta
wypowiadałam się na tematy podatkowe.

Ostatnio kandydowałam do Sejmu RP z ramienia Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Wyzwania nowoczesnej kobiety

Współczesność stawia kobiecie ogromne wymagania. Spełniamy wiele ról jednocześnie, które niejednokrotnie są od siebie bardzo różne. Połączenie, a przede wszystkim pogodzenie ich wszystkich często graniczy z cudem. Stereotypy, sposób wychowania oraz narzucone role społeczne są dla nas w obecnym świecie źródłem rozmaitych wyzwań. Dyskusja o tym, że kobiety na swojej drodze spotykają bardzo wiele przeszkód, związanych przede wszystkim z ich płcią, toczy się od co najmniej kilkudziesięciu lat.

Dzisiaj kobieta nowoczesna to kobieta, która z wielką siłą i wrażliwością duszy idzie przez świat, upiększa go swoją osobą. Jest zadbana, elegancka i wewnętrznie piękna. Dla mnie najbardziej atrakcyjna kobieta to ta, która lubi siebie i niezależnie od tego, na ile jej ubiór czy uroda wpasowuje się w obecne trendy, a jej kobieca energia przemawia przez każdy aspekt zachowania. Pamiętajmy, że piękno jest zawsze w nas samych.

Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach jest, dla nas kobiet niezależnych i nowoczesnych, spełnianie się w wielu rolach życiowych na raz: matki, żony, kochanki, pani domu i kobiety sukcesu. W każdej z nich musimy się odnaleźć, czasami jest to łatwe i przychodzi nam naturalnie, innym razem kosztuje wiele pracy. Bez względu na to dlaczego znalazłyśmy się w którejś z nich, musimy zrobić wszystko, żeby czuć się w niej dobrze.


Kolejne wyzwanie na naszej życiowej drodze to akceptacja siebie i odrzucenie nierealnych oczekiwań. Wolność postępowania w zgodzie ze sobą to stan wewnętrzny, to nasze przyzwolenie na to, aby brać pod uwagę siebie, swoje potrzeby i priorytety, uznać, że to, kim jesteśmy i czego chcemy, ma wartość dla nas. A potem konsekwentnie dbać o to wobec innych. Nie ma nic złego w spełnianiu oczekiwań innych, pod warunkiem że robimy to w zgodzie ze sobą.

Dla kobiet istotna jest także rola mentoringu, ponieważ dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem jest dla nas bardzo ważne. Potrafimy również czerpać z wzorców, jesteśmy gotowe uczyć się na doświadczeniach innych kobiet, umiemy słuchać rad i wyciągać z nich wnioski, a przede wszystkim pragniemy się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Innym wyzwaniem jest emocjonalność kobiety. Wbrew pozorom jest to nasza największa siła. Dlatego ważnym momentem w życiu każdej kobiety jest uświadomienie sobie, że emocjonalność nie jest wadą, ale wielka zaletą. Dzięki temu pojawia się szacunek do swoich emocji, ciekawość i możliwość poznania siebie. A to najlepsza droga do zgłębienia natury swojej kobiecości i rozwijania intuicji.

W kobietach drzemie ogromny potencjał. Firmy i organizacje stoją przed ogromnym wyzwaniem, aby tej siły i tych talentów nie zmarnować, a maksymalnie wykorzystać. Co ważne – wzrasta świadomość samych kobiet. Kobiety są coraz bardziej pewne siebie i wierzą w swoje silne strony, są także świadome obszarów, nad którymi muszą pracować.

Które z tych wyzwań są częścią naszego życia i jak sobie z nimi radzić? Spotkanie ze sobą jest najlepszym sposobem na zajrzenie w głąb siebie, a to tam kryją się wszystkie nasze pragnienia, marzenia i potrzeby. Warto czasem się zatrzymać i posłuchać czego tak naprawdę pragniemy....
Trwa ładowanie komentarzy...